Anasayfa Medya Duyurular YÖK’den YKS İle İlgili Son Dakika Açıklaması
YÖK’den YKS İle İlgili Son Dakika Açıklaması

YÖK’den YKS İle İlgili Son Dakika Açıklaması

Yüksek Öğretim Kurumundan YKS ile ilgili flaş bir açıklama geldi. Merakla beklenen detaylar belli oldu. YKS’de başarının değişmeyen adresi Güney Başak VIP Eğitim Kurumları YKS ile ilgili son gelişmeleri sizler için derledi.

YÖK Kararı Açıklandı! Neler Değişti?

Yüksek Öğretim Kurumu YKS’de yarışacak lise son sınıf öğrencileri ve mezun adaylar için flaş bir karar açıkladı. Bu yıl ilk defa uygulanacak bazı değişiklikler söz konusu. 17 ve 18 Haziran günlerinde üç oturum şeklinde gerçekleştirilecek YKS için YÖK’ün yaptığı açıklamada hangi kararlar yer alıyor?

YKS Oturumları Ne Zaman?

17 Haziran günü sınavın ilk oturumu TYT saat 10.15’te gerçekleştirilecek ve öğrencilere soruları cevaplamaları için 165 dakika zaman tanınacak.

İkinci oturum olan AYT ise 18 Haziran günü gerçekleşecek ve öğrencilere 180 dakika süre tanınacak.

Üçüncü ve son oturum olan Yabancı Dil Testi ise 18 Haziran günü saat 15.45’te başlayacak. Öğrencilerin sınavı tamamlamak için 120 dakika zamanları olacak.

İkinci Dönem Konuları Yok

Geçtiğimiz aylarda eski Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer sınav müfredatında 12.sınıfın ikinci dönem konularının yer almayacağını duyurmuştu. YÖK’ten gelen açıklama, öğrencilerin bu durumu dikkate alarak hazırlıklarını tamamlaması yönünde uyarılar içeriyor.

Güney Başak VIP Eğitim Kurumları ile YKS’ye dair gelişmelerden haberdar olmak için bizi takip edebilirsiniz.