Anasayfa Medya Duyurular YÖKDİL/1 Sınavı Ne Zaman?
YÖKDİL/1 Sınavı Ne Zaman?

YÖKDİL/1 Sınavı Ne Zaman?

YÖKDİL/1 sınavı başvuru süreci tamamlandı. Başvurularını tamamlayan binlerce aday, sınav hazırlıklarına tam gaz devam ediyor. Diğer taraftan oturumun ne zaman gerçekleşeceği konusu merak ediliyor. Peki YÖKDİL/1 Sınavı Ne Zaman? Adana Üniversiteye Hazırlık Dershanesi Güney Başak VIP Eğitim Kurumu YÖKDİL / 1 sınav tarihi ile ilgili son gelişmeleri sizler için derledi.

Bu yılın ilk YÖKDİL oturumu için başvurular tamamlandı. ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, bu güne kadar 41 il ve 47 sınav merkezinde gerçekleştirilen YÖKDİL sınavının bu seneden itibaren 81 il ve 89 sınav merkezinde düzenleneceğini duyurdu. İşte 2022 YÖKDİL sınavının takvimine ve başvuru sürecine dair son gelişmeler…

YÖKDİL Sınav Tarihleri

2022 yılı YÖKDİL sınavı birinci oturumu YÖKDİL/1, 13 Mart 2022 günü gerçekleşecek. İkinci oturum YÖKDİL/2 28 Ağustos 2022 günü düzenlenecek. E-YÖKDİL sınavı ise 14 Mayıs 2022 günü yapılacak.

YÖKDİL Başvuru Takvimi

2022 Yılı YÖKDİL sınav başvuruları sınav takviminin belli olması ile birlikte netleşti. İlk oturum olan YÖKDİL/1’in başvuru süresi 21 Ocak’ta başlayıp, 31 Ocak’ta sona ermişti. İkinci oturum YÖKDİL/2’nin başvuru süresi ise 6 Temmuz günü başlayıp 18 Temmuz günü sona erecek.

ÖSYM’nin düzenlediği sınavlara ilişkin son gelişmelerden anında haberdar olabilmek için Adana Üniversiteye Hazırlık Dershanesi Güney Başak VIP Eğitim Kurumu’nun blog sayfasını takip etmeyi ihmal etmeyin.

Güney Başak VIP, Başarı Dolu Yarınlara Açılan Kapı…